Klaidinanti ir nesąžininga reklama - Kaip elgtis jeigu tokią matote?

Kaip elgtis jeigu pastebėjote, kad jūsų konkurentai savo reklamoje sako netiesą? Kaip pavyzdys, jie teigia tam tirkus faktus, kuriems nėra oficialių įrodymų, kaip pavyzdžiai "Geriausia ar aukščiausia kokybė visoje Lietuvoje".
TURINYS

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos - nesąžiningos komercinės veiklos ir reklamos skyriaus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba informuoja, jog Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 19 straipsnio 1 dalies punktas nustato, jog Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba atlieka Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 5 straipsnio (klaidinančios reklamos) nuostatų įgyvendinimo priežiūrą. Idealiausia jeigu galite su klientais pasikalbėti gyvai ir asmeniškai visko paklausti, kol pagaliau matysis aiškios tendencijos tarpusavyje.

Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 5 straipsnio 1 dalyje įtvirtintas klaidinančios reklamos draudimas.

Remiantis Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 2 straipsnio 3 dalimi, klaidinančia reklama laikoma reklama, kuri bet kokiu būdu, įskaitant ir jos pateikimo būdą, klaidina arba gali suklaidinti asmenis, kuriems ji skirta arba kuriuos ji pasiekia, ir kuri dėl savo klaidinančio pobūdžio gali paveikti jų ekonominį elgesį arba kuri dėl šių priežasčių pakenkia ar gali pakenkti kito asmens galimybėms konkuruoti. Kai sprendžiama, ar reklama yra klaidinanti, vadovaujamasi Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje numatytais kriterijais.
Informuojame, jog atsižvelgiant į Jūsų paklausime nurodytą informaciją, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba kreipėsi į x įmonę ir prašė pateikti išsamius paaiškinimus bei juos pagrindžiančius įrodymus dėl Jūsų paklausime nurodytų aplinkybių. Gavusi bendrovės paaiškinimus, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba juos įvertins ir imsis atitinkamų priemonių.

Tarnyba atlikus tyrimus apie pateiktą nesąžiningą reklamą, suteiks Jums atsakymą apie sprendimą. Jeigu matote nesąžiningos reklamos viešinimą, galite kreiptis į šią tarnybą el. paštu ar telefonu ir pateikti prašymą, kad reklamą būtų peržiūrėta ir įvertintą. Jeigu patvirtinama, kad reklama buvo neteisinga, tuomet šis skyrius pats susisiekia su reklamos šaltiniais ir įspėja apie netinkamą reklamą.

Pasidalinkite su tais, kam ši informacija gali praversti. Ačiū!

Facebook
LinkedIn
Email

Gaukite 3 individualius, socialinių tinklų komunikacijos patarimus

Užpildykite formą ir per 48 valandas sugeneruosime INDIVIDUALIAI jūsų verslui  3 socialinių tinklų komunikacijos patarimus

Gaukite 3 individualius patarimus kaip video reklama gali pagerinti jūsų verslo rezultatus

Užpildykite formą ir per 48 valandas sugeneruosime INDIVIDUALIAI jūsų verslui  3 patarimus kaip video gali pagelbėti jūsų verslo augimui

Gaukite 3 individualius patarimus kaip naujas tinklapis gali pagerinti jūsų verslo rezultatus

Užpildykite formą ir per 48 valandas sugeneruosime INDIVIDUALIAI jūsų verslui 3  patarimus apie tinklapio galimybes jūsų verslui

Gaukite 3 individualius, Google reklamos patarimus Jūsų verslui

Užpildykite formą ir per 48 valandas sugeneruosime INDIVIDUALIAI jūsų verslui 3 Google reklamos patarimus

Gaukite 3 individualius, Facebook reklamos patarimus Jūsų verslui

Užpildykite formą ir per 48 valandas sugeneruosime INDIVIDUALIAI jūsų verslui 3 Facebook reklamos patarimus

Gaukite 3 individualius, strateginius rinkodaros patarimus Jūsų verslui

Užpildykite formą ir per 48 valandas sugeneruosime INDIVIDUALIAI jūsų verslui  3 rinkodaros patarimus