Kuo skiriasi reklamos agentūra nuo freelancerių bei nuo įmonės marketingistų?

TURINYS

Reklamos / marketingo agentūra

Yra skirtingos reklamos agentūrų kategorijos: 

  • Kūrybinės reklamos agentūros – pati sąvoką kaip ir viską pasako – fotosesijos, video filmavimai ir kūrybinė dalis.
  • Specializuotos reklamos agentūros – šis tipas dirba su konkrečiomis reklamos paslaugomis, kaip pavyzdžiui SEO, Facebook reklama ar svetainių kūrimas.
  • Standartinės reklamos agentūros – dažniausiai tokios agentūros teikia platų paslaugų spektrą nuo strategijos iki pilno reklamos kampanijos įgyvendimo bei priežiūros.

Reklamos agentūros dažniausiai yra nepriklausoma įmonė, kuri teikia reklamos paslaugas įmonėms.

Tačiau esminis klausimas, ką reikėtų pasirinkti Jūsų įmonei?

Privalumai Jums

Trūkumai Jums

Kam tinka?

Freelancer - marketingo specialistas

Laisvai samdomas reklamos specialistas. 80% atveju šis specialistas bus konkrečios srities profesionalas, kaip pavyzdžiui Google reklama ar Facebook reklama. Jis tarsi labai smulki įmonė, kuri susideda tik iš jo pačio. Jis moka mokesčius ir yra nepriklausomas nuo kitų įmonių, dirba sau ir teikia paslaugas kitiems verslams.

Privalumai Jums

Trūkumai Jums

Kam tinka?

Vidinis įmonės marketingo specialistas

Kai kurios įmonės turi savo darbuotoją – reklamos specialistą. Tačiau dažniausiai tai būna abstratesnis specialistas, kuris daro daug skirtingų dalykų, tačiau nesigilina įtam tikrą sritį, kaip kad freelanceris Facebook reklamoje. Jis atlieka įvairias užduotis, bendrauja su kitais specialistais ar agentūromis bei prižiūri visus marketingo procesus.

Privalumai Jums

Trūkumai Jums

Kam tinka?

Dar viena alternatyva

Jei atvirai, nei vienas iš viršuje paminėtų sprendimų nėra pakankamas. Idealiausia jeigu galima turėti visus 3 sprendimus, tokiu atveju įmonės marketingo specialistas bendrauja su freelanceriais ir reklamos agentūromis. Tačiau tuomet viskas atsiremia į kaštus.

Tačiau per laiką išgryninau ir dar vieną alternatyvą kaip galima maksimaliai sutaupyti įmonės kaštus ir pasiekti maksimalius rezultatus.

Manau, kad sėkmingiausiai dirbama tuomet, kai įsigilinama į kliento verslą, į pačius smulkiausius niuansus ir kartu aptariamas verslas bei jo potencialas – NUOLATOS. Taip dirbu ir aš (Gvidonas), mane domina ne tik atlikti darbus ir atsisveikinti, bet įsigilinti į verslą ir atrasti pačius, kartais net jam pačiam, nematomus niuansus, kurie gali būti panaudoti marketinge. Jeigu paklausite vadovų su kuriais dirbu, esu tikras, kad jie pasakys, kad skiriu nemažai laiko įsigilinti ir suprasti verslo modelį ir išgirsite, kad dalinuosi idėjomis, kurios ne tik gražios, bet ir rezultatyvios.

Taigi, aš pradėjau nuo specializuotų marketingo užduočių ir per laiką plėčiau savo marketingo supratimą, paliesdamas vis naujas temas, naujas reklamos platformas. Tą darau nuolatos, tačiau dabar galiu ganėtinai lengvai matyti pilną įmonės strategiją ir ją sudėlioti.

Aš visada esu pirmasis asmuo su kuriuo dirba verslas, tačiau turiu specialistų komandą, kuri įgyvendina skirtingas užduotis, kurios man vienam atimtų pernelyg daug laiko. 

Aš rūpinuosi visa įmonės strategija, įsigilinu į verslą ir pagal gautas žinias iš verslo bei atliktas analizes sukuriu įmonės marketingo strategiją bei planą kaip ji bus įgyvendinama.

Visą šį planą perduodu savo komandos specialistams (dizaineriams, videografams, Google, Facebook, socialinių tinklų specialistams). Dalyvauju visuose procesuose ir prižiūriu tvarką, kad viskas vyktų pagal planą, o kartais ir pats darau tam tikras užduotis, nes kaip ir minėjau esu perėjęs viską pats.

Tačiau kas geriausia, kad su šiuo modeliu galiu labai sumažinti kaštus įmonėms. Mes apsiimame visą įmonės marketingą ir Jums tai kainuoja nuo 500 – 1200 EUR kiekvieną mėnesį priklausomai kokio Jūs dydžio verslas. 

Atrenkame tik tuos reklamos kanalus, kurie reikalingi Jums. Jums nebereikia rūpintis marketingu, nes viskas 

Pagal atliktus tyrimus lankytojai, kurie pasinaudoja chat funkcija yra linkę tapti pirkėjais 2,8 karto dažniau.

Pasidalinkite su tais, kam ši informacija gali praversti. Ačiū!

Facebook
LinkedIn
Email