Gvidonas Macius
Marketingo strategas
Kaip elgtis jeigu pastebėjote, kad jūsų konkurentai savo reklamoje sako netiesą? Kaip pavyzdys, jie teigia tam tirkus faktus, kuriems nėra oficialių įrodymų, kaip pavyzdžiai "Geriausia ar aukščiausia kokybė visoje Lietuvoje".
TURINYS
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos - nesąžiningos komercinės veiklos ir reklamos skyriaus
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba informuoja, jog Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 19 straipsnio 1 dalies punktas nustato, jog Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba atlieka Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 5 straipsnio (klaidinančios reklamos) nuostatų įgyvendinimo priežiūrą. Idealiausia jeigu galite su klientais pasikalbėti gyvai ir asmeniškai visko paklausti, kol pagaliau matysis aiškios tendencijos tarpusavyje.
Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 5 straipsnio 1 dalyje įtvirtintas klaidinančios reklamos draudimas.
Remiantis Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 2 straipsnio 3 dalimi, klaidinančia reklama laikoma reklama, kuri bet kokiu būdu, įskaitant ir jos pateikimo būdą, klaidina arba gali suklaidinti asmenis, kuriems ji skirta arba kuriuos ji pasiekia, ir kuri dėl savo klaidinančio pobūdžio gali paveikti jų ekonominį elgesį arba kuri dėl šių priežasčių pakenkia ar gali pakenkti kito asmens galimybėms konkuruoti. Kai sprendžiama, ar reklama yra klaidinanti, vadovaujamasi Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje numatytais kriterijais.
Informuojame, jog atsižvelgiant į Jūsų paklausime nurodytą informaciją, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba kreipėsi į x įmonę ir prašė pateikti išsamius paaiškinimus bei juos pagrindžiančius įrodymus dėl Jūsų paklausime nurodytų aplinkybių. Gavusi bendrovės paaiškinimus, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba juos įvertins ir imsis atitinkamų priemonių.
Tarnyba atlikus tyrimus apie pateiktą nesąžiningą reklamą, suteiks Jums atsakymą apie sprendimą. Jeigu matote nesąžiningos reklamos viešinimą, galite kreiptis į šią tarnybą el. paštu ar telefonu ir pateikti prašymą, kad reklamą būtų peržiūrėta ir įvertintą. Jeigu patvirtinama, kad reklama buvo neteisinga, tuomet šis skyrius pats susisiekia su reklamos šaltiniais ir įspėja apie netinkamą reklamą.
Pasidalinkite su tais, kam ši informacija gali praversti. Ačiū!
Facebook
LinkedIn
Email
Naujausi įrašai
- Kaip kuriama įmonės marketingo (rinkodaros) strategija? 10 žingsnių sistema
- Facebook reklama 2025: Kaip efektyviausiai reklamuoti verslą?
- Efektyviausios Meta reklamos strategijos 2025 metais
- Šaltų laiškų siuntimas pagal BDAR
- B2B LinkedIn Outreach reklama: kaip efektyviai pritraukti B2B klientus?
- B2B šaltų laiškų marketingas: kaip efektyviai pritraukti klientus?
- SWOT verslo analizė: kaip atlikti ir kam ji reikalinga?
- PESTEL verslo analizė: kaip atlikti ir kam ji reikalinga?
- B2B rinkodara verslui. Kuo ji kitokia?
- Prekinio Ženklo ir Rinkodaros Pozicionavimas: Kaip Išsiskirti Konkurencingoje Rinkoje